Spotkanie edukacyjno-informacyjne - "Czyste Powietrze" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
poniedziałek, 24 września 2018 11:38

CzystePowietrze2018banner

INFORMACJA

Wójt Gminy Sędziejowice uprzejmie informuje, że w dniu

7 października2018 r. o godz. 18.00 (niedziela)

w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach,ul. Wieluńska 7

odbędzie się spotkanie edukacyjno-informacyjnedla mieszkańców,

na którym omawiane zostaną szczegóły uzyskania wsparcia finansowego w ramachrządowego programu "Czyste Powietrze".

Szkolenie zostało przygotowane przez Ministerstwo Środowiska.

 

Program„Czyste Powietrze” daje możliwość uzyskania dofinansowania przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Program „Czyste Powietrze” realizowany będzie w latach 2018-2029. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Tym samym właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego dla wnioskodawcy wynoszą 53 tys. zł.

Podstawowym celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Dodatkowe informacje nt. programu znajdują się na stronie Ministerstwa Środowiska w zakładce Czyste powietrze.

Zapraszamy zainteresowanych do udziału w szkoleniu.

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (czyste powietrze.pdf)czyste powietrze.pdfPełna treść informacji1084 Kb
Poprawiony: poniedziałek, 24 września 2018 11:53