Trening z Mistrzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 09:13

Około 70-ciu uczniów Zespołu Szkół w Marzeninie i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach, w ciągu trwającego trzy godziny treningu, mogło poznać tajniki profesjonalnej koszykówki. Dzięki inicjatywie Artura Mielczarka - absolwenta Szkoły Podstawowej im. Jakuba Szymkiewicza w Marzeninie, aktualnie koszykarza renomowanego Trefla Sopot, podjętej przez działający przy Zespole Szkół w Marzeninie - Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „SUKCES”, zorganizowano wspaniałą imprezę sportową „Dzień z Koszykówką”, z udziałem reprezentantów Polski: Krzysztofa Szubargi i Roberta Skibniewskiego oraz Piotra Mielczarka czołowego w Polsce przedstawiciela crossFit-u.

Popularyzacja sportu i aktywności ruchowej wśród najmłodszych jest dzisiaj wartością samą w sobie, szansą alternatywnego spędzania czasu wolnego, a może życiowym wyborem. Podzieleni na cztery grupy, pracujące w obwodzie ćwiczebnym młodzi mieszkańcy naszej gminy, mogli poznać trud prawdziwego treningu, który jest nieodzownym elementem każdego sukcesu. Mogli odkryć w sobie, nieznane wcześniej możliwości. Bezpośredni kontakt z Mistrzem, który uczy i motywuje, skraca odległość między marzeniem a rzeczywistością. Kto wie, może to sportowe spotkanie przyniesie niebawem owoc!

Tę wyjątkową w naszym środowisku imprezę, zorganizowaną w dużej części dzięki wsparciu finansowemu Gminy Sędziejowice, uświetnili swą obecnością: zastępca wójta Mirosław Potasiak, przewodniczący RG Sędziejowice Dariusz Cieślak, proboszcz parafii w Marzeninie ks. Jerzy Dominowski, radny RG Jarosław Bartczak, działacz społeczny Tomasz Fraszka, zasłużony działacz sportowy Wiktor Czwartek. Organizatorzy imprezy dziękują za pomoc w jej przygotowaniu i przeprowadzeniu władzom Gminy Sędziejowice, dyrekcji, opiekunom i uczniom ZSO nr 1 w Sędziejowicach, pani prezes ULKS „SUKCES” - Agnieszce Stachowiak, a przede wszystkim przybyłym rodzicom.

 

Krzysztof Jaworski
dyrektor Zespołu Szkół w Marzeninie

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 13:10