II SKRZYPCOWE WARSZTATY KOLĘDOWE DZIECI SUZUKI I ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
czwartek, 11 stycznia 2018 10:13

koledowanie9

 

Święto Trzech Króli obchodzone było już w III wieku. Jego inspiracją stała się biblijna opowieść o mędrcach ze Wschodu, którzy w Ewangelii św. Mateusza złożyli pokłon Jezusowi. Ewangelia św. Mateusza nie mówi o „królach”, lecz o „magach” lub – według innych tłumaczeń – „mędrcach” ze Wschodu, którzy idąc za gwiazdą, przybyli do Jerozolimy i Betlejem w poszukiwaniu nowo narodzonego króla żydowskiego. Przybyli do stajenki i złożyli dary. Według tradycji były nimi: złoto – symbol godności królewskiej, kadzidło – symbol godności kapłańskiej, mirra – symbol wypełnienia proroctw mesjańskich oraz zapowiedź śmierci.

6 stycznia 2018 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach zjechała się Nasza Rodzina Suzukowa by przez blisko 6 godzin pod kierunkiem profesor Anny Bralewskiej warsztatowo doskonalić swoje skrzypcowe umiejętności.

W warsztatach udział wzięła Dziecięca Skrzypcowa Grupa Suzuki, działająca przy PSM I i II st. w Zduńskiej Woli, Dziecięca Skrzypcowa Grupa Suzuki działająca przy sędziejowickim GOK-u oraz indywidualni mali skrzypkowie, którzy to uczą się tą metodą i przyjechali do nas z Łodzi. Łącznie w wydarzeniu tym wzięło udział 25 dzieci z województwa łódzkiego.

W połączeniu z plastyczną wirtuozerią pod okiem p. Eweliny Markowskiej dzień przebiegał w doskonałym muzyczno-plastycznym nastroju. Słodkie wypieki przywiezione przez rodziców umilały dzieciom każdą przerwę, natomiast gospodarze GOK zadbali o pyszny obiad.

Uwieńczeniem całodniowej pracy młodych skrzypków był koncert kolęd w Kościele w Marzeninie w wykonaniu dzieci Suzuki oraz ich rodziców i opiekunów pod kierunkiem p. Anny Bralewskiej. Dziękujemy księdzu Jerzemu Dominowskiemu za miłe przyjęcie, nagrzany kościółek, słodkości wszelakie i kolejne zaproszenie na 2019. (Katarzyna Matusiak GOK Sędziejowice)

Bożonarodzeniowe i Noworoczne świętowanie miało miejsce nie tylko w marzenińskim kościele.

Kolędowały dzieci i młodzież szkolna. W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach dwukrotnie spotkały się całe rodziny ze swoimi pociechami wraz z kadrą szkoły - 7 grudnia podczas wieczoru kolęd i pastorałek oraz 21 grudnia na rodzinnych Jasełkach. Uroczystą Wigilię zorganizowała też społeczność Zespołu Szkół w Marzeninie, podczas której dzieci śpiewały tradycyjne i mniej znane kolędy.

W noc wigilijną koncert kolęd w podczas tradycyjnej Pasterki w Kościele w Grabnie wykonała działająca przy OSP w Sędziejowicach Strażacka Orkiestra Dęta „DRUH”, natomiast w niedzielę 7 stycznia 2018 r. w Kościele w Sędziejowicach orkiestrze „DRUH” podczas koncertu towarzyszył chór „Złota Jesień” ze Zduńskiej Woli.

W piątkowy wieczór 5 stycznia br. podczas spotkania noworocznego kolędowały dziecięce zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach.
W Święto Trzech Króli „Dzieci z Doliny Grabi” wykonały w Kościele w Grabnie koncert kolęd „Nie płacz Jezu, My Ci zaśpiewamy…”.

W sobotę 6 stycznia z centrum Sędziejowic do kościoła przemaszerował Orszak Trzech Króli. Tradycja zapoczątkowana przez ks. Dariusza Chlebowskiego w ubiegłym roku przyciągnęła wielu parafian i mieszkańców całej gminy.

 

koledowanie1

koledowanie2

 

koledowanie3

koledowanie4

Koncert kolęd w Kościele w Marzeninie w wykonaniu dzieci Suzuki

 

 

 

koledowanie5

Jasełka w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach

 

 

koledowanie6

 

koledowanie7

Kolędowanie podczas spotkanie noworocznego w GOK Sędziejowice

 

 

koledowanie8

Kolędowanie podczas spotkanie noworocznego w GOK Sędziejowice

 

 

koledowanie9

Dzieci z Doliny Grabi śpiewają kolędy w kościele w Grabnie

 

Poprawiony: czwartek, 11 stycznia 2018 14:58