III edycja Dnia Promocji w Zespole Szkół w Marzeninie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
środa, 18 października 2017 09:10

DSC 0598

  „Dzień Promocji” to namacalny dowód wielkiej potrzeby bycia razem również poza szkołą, wszyscy na tych samych warunkach: dzieci, młodzież, rodzice, goście i pracownicy szkoły. Kompleks leśny Niecenia-Sięganów był świadkiem zmagań biegaczy i amatorów marszu „Nordic walking” na pięciu dystansach, w kategoriach: żeńskiej i męskiej. Jak każdego roku, wszyscy uczestnicy naszej imprezy, otrzymali okolicznościowe koszulki oraz medale za uczestnictwo. Laureatami trzech pierwszych miejsc na poszczególnych dystansach i w kategoriach zostali:

1. 100 m. dziewcząt – 1 miejsce – Nikola Licha

                                    2 miejsce – Zofia Mielczarek

                                    3 miejsce –Julia Cyran

2. 100 m. chłopców  – 1 miejsce – Igor Walusiński

                                    2 miejsce – Mikołaj Cieślak

                                    3 miejsce –Aleksander Gutowski

3. 500 m. dziewcząt – 1 miejsce – Nikola Filipczak

                                    2 miejsce – Julia Paprocka

                                    3 miejsce – Julia Kocobolska

4. 500 m. chłopców  – 1 miejsce – Janusz Wawrzyniak

                                    2 miejsce – Bartłomiej Paprocki

                                    3 miejsce – Błażej Kubiak

5. 1000 m. dziewcząt – 1 miejsce – Oliwia Kałęka

                                      2 miejsce – Dorota Sobala

                                      3 miejsce – Martyna Cieślak

6. 1000 m. chłopców  – 1 miejsce – Adam Krzyżański

                                      2 miejsce – Antoni Gierak

                                      3 miejsce – Damian Kopeć

7. 3000 m. dziewcząt – 1 miejsce – Violetta Kopeć

                                      2 miejsce – Julia Dymyńska                              

8. 3000 m. chłopców  – 1 miejsce – Alan Piechal

                                      2 miejsce – Przemysław Wolniak

                                      3 miejsce – Adam Raszewski

9. 5000 m. „Nordic walking”

    kategoria żeńska -  1. miejsce – Danuta Mielczarek

                                    2. miejsce – Paulina Gąsiorowska

                                    3. miejsce – Sławomira Cyran

10. 5000 m. „Nordic walking”

      kategoria męska - 1. miejsce – Gracjan Okrasa

                                    2. miejsce – Janusz Wawrzyniak

 

Druga część imprezy odbyła się na terenie Boiska im. Ks. Kanonika Andrzeja Susło oraz w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Marzeninie.

Od godziny 11.30, sześć zespołów z powiatów zduńskowolskiego i łaskiego walczyło o nagrody w Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt. Zwyciężyła drużyna UKS „Akademia Siatkówki” ze Zduńskiej Woli, która w finale pokonała nasze siatkarki z ULKS „SUKCES” I 2:1 w setach. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna naszego ULKS-u., zaś miejsca 4,5 i 6 zajęły odpowiednio trzy drużyny MULKS „Łaskovia” Łask. Najlepszymi siatkarkami w poszczególnych drużynach zostały:

  • Martyna Miszczak – ULKS „SUKCES” I
  • Amelia Masiak -ULKS „SUKCES” II
  • Michalina Florczak - UKS AS Zduńska Wola
  • Martyna Bulzacka - MULKS Łaskovia rocznik 2007
  • Kaja Junkiewicz - MULKS Łaskovia rocznik 2006
  • Nadia Holc - MULKS Łaskovia rocznik 2005

Głównym punktem imprezy, która odbywała się na boisku sportowym, było spotkanie z ekologiem, producentem żywności, rolnikiem, pszczelarzem i edukatorem w jednej osobie – Panem Tadeuszem Rolnikiem, który przybył do nas z Niebieszczan w Bieszczadach. Nasz Gość przekazał obecnym dużą dawkę wiedzy na temat zdrowego odżywiania, znaczenia uzupełniania niedoborów witamin i minerałów w naszych organizmach oraz zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska, złej diety i braku ruchu. Towarzyszył temu pokaz przygotowania ciasta i pieczenia chleba z mąki unikalnych dzisiaj gatunków pszenicy: płaskurki, samopszy i orkiszu. Wszyscy, którzy wytrwali do końca  pokazu otrzymali w prezencie zakwas, który jest symbolem prowadzonej przez Pana Tadeusza Rolnika akcji - „Cała Polska piecze chleb”. Wśród innych, przygotowanych przez pracowników szkoły i rodziców atrakcji, wymienić należy: konkurs wiedzy o szkole, występy artystyczne dzieci, konkursy sprawnościowe i cieszące się ogromnym zainteresowaniem obecnych „smakołyki po marzeńsku”.

Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością: zastępca Wójta Gminy Sędziejowice Pan Mirosław Potasiak, sołtys wsi Marzenin Pani Elżbieta Sagan, rodzina Patrona naszego boiska Państwo Krystyna i Józef Barańscy, byli pracownicy szkoły, absolwenci i mieszkańcy Marzenina.

Za pomoc w przygotowaniu imprezy serdecznie dziękujemy władzom Gminy Sędziejowice, która przekazała 3500 zł., władzom i druhom OSP w Marzeninie, Gminnej Jednostce Usług Komunalnych, władzom ULKS „SUKCES”, Radzie Rodziców, Panu Markowi Zadzimskiemu i sponsorowi imprezy – Panu Dawidowi Mielczarkowi. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Poprawiony: środa, 18 października 2017 10:12