III edycja Dnia Promocji w Zespole Szkół w Marzeninie PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2017 09:10

DSC 0598

„Dzień Promocji” to namacalny dowód wielkiej potrzeby bycia razem również poza szkołą, wszyscy na tych samych warunkach: dzieci, młodzież, rodzice, goście i pracownicy szkoły. Kompleks leśny Niecenia-Sięganów był świadkiem zmagań biegaczy i amatorów marszu „Nordic walking” na pięciu dystansach, w kategoriach: żeńskiej i męskiej. Jak każdego roku, wszyscy uczestnicy naszej imprezy, otrzymali okolicznościowe koszulki oraz medale za uczestnictwo. Laureatami trzech pierwszych miejsc na poszczególnych dystansach i w kategoriach zostali:

1. 100 m. dziewcząt – 1 miejsce – Nikola Licha

8. 3000 m. chłopców  – 1 miejsce – Alan Piechal

2 miejsce – Przemysław Wolniak

3 miejsce – Adam Raszewski

9. 5000 m. „Nordic walking”

kategoria żeńska -  1. miejsce – Danuta Mielczarek

2. miejsce – Paulina Gąsiorowska

3. miejsce – Sławomira Cyran

10. 5000 m. „Nordic walking”

kategoria męska - 1. miejsce – Gracjan Okrasa

2. miejsce – Janusz Wawrzyniak

Druga część imprezy odbyła się na terenie Boiska im. Ks. Kanonika Andrzeja Susło oraz w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Marzeninie.

Od godziny 11.30, sześć zespołów z powiatów zduńskowolskiego i łaskiego walczyło o nagrody w Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt. Zwyciężyła drużyna UKS „Akademia Siatkówki” ze Zduńskiej Woli, która w finale pokonała nasze siatkarki z ULKS „SUKCES” I 2:1 w setach. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna naszego ULKS-u., zaś miejsca 4,5 i 6 zajęły odpowiednio trzy drużyny MULKS „Łaskovia” Łask. Najlepszymi siatkarkami w poszczególnych drużynach zostały:

• Martyna Miszczak – ULKS „SUKCES” I
  • Amelia Masiak -ULKS „SUKCES” II
  • Michalina Florczak - UKS AS Zduńska Wola
  • Martyna Bulzacka - MULKS Łaskovia rocznik 2007
  • Kaja Junkiewicz - MULKS Łaskovia rocznik 2006
  • Nadia Holc - MULKS Łaskovia rocznik 2005

Głównym punktem imprezy, która odbywała się na boisku sportowym, było spotkanie z ekologiem, producentem żywności, rolnikiem, pszczelarzem i edukatorem w jednej osobie – Panem Tadeuszem Rolnikiem, który przybył do nas z Niebieszczan w Bieszczadach. Nasz Gość przekazał obecnym dużą dawkę wiedzy na temat zdrowego odżywiania, znaczenia uzupełniania niedoborów witamin i minerałów w naszych organizmach oraz zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska, złej diety i braku ruchu. Towarzyszył temu pokaz przygotowania ciasta i pieczenia chleba z mąki unikalnych dzisiaj gatunków pszenicy: płaskurki, samopszy i orkiszu. Wszyscy, którzy wytrwali do końca  pokazu otrzymali w prezencie zakwas, który jest symbolem prowadzonej przez Pana Tadeusza Rolnika akcji - „Cała Polska piecze chleb”. Wśród innych, przygotowanych przez pracowników szkoły i rodziców atrakcji, wymienić należy: konkurs wiedzy o szkole, występy artystyczne dzieci, konkursy sprawnościowe i cieszące się ogromnym zainteresowaniem obecnych „smakołyki po marzeńsku”.

Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością: zastępca Wójta Gminy Sędziejowice Pan Mirosław Potasiak, sołtys wsi Marzenin Pani Elżbieta Sagan, rodzina Patrona naszego boiska Państwo Krystyna i Józef Barańscy, byli pracownicy szkoły, absolwenci i mieszkańcy Marzenina.

Za pomoc w przygotowaniu imprezy serdecznie dziękujemy władzom Gminy Sędziejowice, która przekazała 3500 zł., władzom i druhom OSP w Marzeninie, Gminnej Jednostce Usług Komunalnych, władzom ULKS „SUKCES”, Radzie Rodziców, Panu Markowi Zadzimskiemu i sponsorowi imprezy – Panu Dawidowi Mielczarkowi. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Poprawiony: środa, 18 października 2017 10:12