Złote Gody w Gminie Sędziejowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
czwartek, 25 maja 2017 07:14

Złote Gody w Gminie Sędziejowice

herb-ugs-maly

17 maja 2017 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego Sędziejowice odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego pięciu par z terenu gminy Sędziejowice. Złote Gody świętowały następujące pary małżeńskie: Regina i Ryszard Wasilewscy z Kustrzyc, Janina i Stanisław Omyłaz Kustrzyc, Marianna i Zdzisław Nowak z Zamościa, Wanda i Daniel Angerman z Kamostku, Wiesława i Krzysztof Mańscy z Siedlec.

Za zgodne pożycie małżeńskie, za trud wychowania dzieci i uczciwe życie, w którym obok radości nie brakuje problemów, za poświęcenie dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny – dziękował w imieniu całej lokalnej społeczności Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski. Do życzeń długich lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu dołączyli się również Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Cieślak oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Sędziejowicach Katarzyna Kardas-Sobczak. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski. Parom małżeńskim wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie, pamiątkowe dyplom oraz kwiaty .

Nie obyło się też bez chwili wspomnień. Jak wspominali jubilaci, kiedy 50 lat temu stawali na ślubnym kobiercu, czasy były trudne. Jedna z „złotych” par pytana o udane życie małżeńskie podała oryginalną receptę: często kłócić się i często godzić.

 

Z-ca Kierownika USC

Katarzyna Kardas-Sobczak

 

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 25 maja 2017 07:49