Przed obeliskiem w Woli Marzeńskiej uczczono 72. rocznicę zwycięstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
czwartek, 11 maja 2017 13:54

P50809958 maja 2017 r. zgodnie z długoletnią tradycją przed obeliskiem upamiętniającym dziewięciu rozstrzelanych Polaków przez niemieckich najeźdźców, usytuowanym w lesie w Woli Marzeńskiej, ks. prob. Jerzy Dominowski z parafii w Marzeninie odprawił mszę świętą polową w intencji tych ofiar oraz wszystkich poległych za Ojczyznę podczas II wojny światowej w 72 rocznicę jej zakończenia. Aktualnie uroczystość ta wpisuje się także w obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa ustanowionego na mocy ustawy Sejmu RP w 2015 roku.

Jak co roku we mszy uczestniczyli mieszkańcy okolicznych wsi, duża grupa uczniów i harcerzy ze szkół z Marzenina i Sędziejowic wraz z dyrektorami i wychowawcami, szkolne oraz strażackie poczty sztandarowe z OSP w Marzeninie i Pruszkowie, radni, sołtysi oraz kierownicy jednostek gminnych. Uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów w narodowych barwach oraz zapalono znicze. Wójt Jerzy Kotarski w słowach skierowanych do zebranych podziękował społeczności Pruszkowa za podtrzymywanie wieloletniej tradycji czczenia pamięci poległych i przygotowywania polowego ołtarza. Podkreślił, że coraz liczniejszy udział dzieci i młodzieży szkolnej stanowi praktyczną lekcję patriotyzmu zarówno dla nich jak i licznie zgromadzonej społeczności gminy.

Poprawiony: czwartek, 11 maja 2017 13:59