WIELKANOC W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
wtorek, 11 kwietnia 2017 11:22

  DSC02501W oczekiwaniu na Święta Wielkiej Nocy, w piątek, 7 kwietnia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sędziejowicach odbyło się Uroczyste Śniadanie Wielkanocne, w którym uczestniczyły osoby niepełnosprawne z ŚDS jak  również osoby samotne z terenu gminy, pracownicy , rodzice i opiekunowie oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili: ks. kan. Dariusz Chlebowski – proboszcz parafii Sędziejowice, ks. Jerzy Dominowski – proboszcz parafii Marzenin, ks. Kan. Wiesław Kamiński prowadzący rekolekcje w naszej parafii, ks. Mateusz Jaroszyński – wikary parafii Marzenin,  Jerzy Kotarski – wójt gminy, Dariusz Cieślak – przewodniczący Rady Gminy, Aleksandra Gabryjączyk - kierownik PCPR w Łasku, Grzegorz Dębkowski – skarbnik gminy, radny Powiatu Łaskiego, Aneta Derbich – z-ca skarbnika gminy, radni  oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych.

Świąteczny charakter naszemu spotkaniu nadał występ grupy teatralnej ŚDS, która zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt. „Zbudź się, mój duchu…”. Doskonale wszystkim znane nuty pieśni wielkopostnych  oraz utworów z repertuaru Czesława Niemena zachęciły do wspólnego śpiewania. Radość i autentyczność, którą emanowali uczestnicy ujęła naszych gości.

Następnie wszystkich przywitała kierownik ŚDS składając jednocześnie życzenia świąteczne. Życzenia zdrowych i wesołych świąt  w imieniu całego samorządu złożył P. Jerzy Kotarski, a ks. Jerzy Dominowski poprowadził krótką modlitwę, po czym poświęcił pokarmy. Kultywowanie tradycji, wspólna organizacja i uroczyste Śniadanie stanowią doskonały element terapii,  uczestnicy nabywają umiejętności, które mogą wykorzystać w codziennym życiu. Śniadanie wielkanocne to czas wspólnych przeżyć, rozmów i refleksji. Dla wielu podopiecznych  śniadanie wielkanocne organizowane w naszym domu  jest  jedyną okazją do przeżywania  prawdziwych Świąt Wielkanocnych,

Organizatorem spotkania był ŚDS oraz GOPS w Sędziejowicach.

Poprawiony: środa, 12 kwietnia 2017 07:36