Ślubowanie Rady Gminy oraz Wójta PDF Drukuj Email
czwartek, 23 grudnia 2010 09:13

wojt_slubowanie„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”

Drugiego grudnia br. odbyły się dwie sesje Rady Gminy Sędziejowice, w czasie których ślubowania złożyli nowo wybrani radni gminy oraz wójt Gminy. Z tą chwilą objęli oni mandaty radnych oraz obowiązki wójta Gminy.

Inauguracyjną sesję Rady Gminy w kadencji 2010-2014 otworzył przewodniczący- senior Daniel Angerman.
Wiceprzewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Izabela Rusiniak złożyła informację o przebiegu głosowania w poszczególnych okręgach wyborczych na radnych Gminy oraz wyborach w obwodach głosowania na wójta Gminy. Wręczyła też zaświadczenia o wyborze na radnego Gminy oraz wójta gminy.

Przewodniczący obradom odczytał notę ślubowania, a wywołani kolejno radni powstają i wypowiadają słowo „Ślubuję” z dodaniem zdania : „Tak mi dopomóż Bóg”.

W dalszej części tej sesji, Rada wybiera ze swojego grona przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących bezwzględna większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady (8 osób), w głosowaniu tajnym.
Jednogłośnie wybranym przewodniczącym Rady zostaje Wacław Ułański, a wiceprzewodniczącymi zostają : Waldemar Krawczyk i Marek Skupiński.
Nowo wybrany przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice Wacław Ułański zwołuje tego samego dnia drugą sesję Rady, podczas której nowo wybrany wójt Gminy Jerzy Kotarski składa wobec Rady ślubowanie o następującej treści:
„Obejmując Urząd wójta Gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg”. Po tych słowach wójt odbiera gratulacje od radnych, sołtysów, kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.

W części roboczej, radni określili się, w jakich komisjach Rady chcą pracować, a następnie spośród siebie wybrali przewodniczących i wiceprzewodniczących poszczególnych komisji. Oto oni:

Komisja Rewizyjna:

-Andrzej Jabłoński – przewodniczący
-Anna Urszula Kopeć-wiceprzewodnicząca

Komisja Budżetu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska:
-Krzysztof Pawłowski-przewodniczący
-Monika Agata Porada-wiceprzewodniczący

Komisja Kultury, Sportu, Zdrowia, Oświaty i Spraw Socjalnych :

-Jarosław Tomasz Bartczak-przewodniczący
-Sylwester Kowalski- wiceprzewodniczący.

Kolejna sesja Rady Gminy odbędzie się pod koniec grudnia br.

Skład  Rady  Gminy  Sędziejowice:

1. Wacław Ułański-przewodniczący
2. Waldemar Krawczyk-wiceprzewodniczący