Wspaniałe ferie w gminie Sędziejowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
środa, 27 marca 2019 08:21

Ferie ZSOnr1Gmina Sędziejowice wspierała finansowo organizatorów tegorocznych ferii zimowych. Łącznie dofinansowanie feryjnego wypoczynku i zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci wyniosło ponad 8 tys. zł.

Na samym początku ferii z 2-dniowej sędziejowickiej Strefy Zabawy – dmuchańców rozstawionych w hali sportowej ZSO Nr 1 w Sędziejowicach skorzystały niemal wszystkie dzieciaki z terenu całej gminy. Na plac zabaw autokarami dojechali też uczniowie wraz z opiekunami ZS w Marzeninie.

Sędziejowicka szkoła zapewniła dzieciom zajęcia sportowe, m.in. turniej gry w warcaby, turniej piłki halowej, turniej szachowy. Zorganizowano także zimowisko w Wiśle oraz wycieczki do kin w Łodzi, Bełchatowie i Zduńskiej Woli, do Parku Trampolin w Łodzi, na mecz piłki siatkowej do Bełchatowa. Z kolei Zespół Szkół w Marzeninie zorganizował wyjazd do kina w Zduńskiej Woli oraz na lodowisko do Łodzi. Ponadto uczniowie klasy VIII mogli uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do egzaminu z matematyki i języka polskiego.

Ciekawe atrakcje dla dzieci zapewniły też niektóre sołectwa. Zabawy połączone z poczęstunkiem odbyły się w Sobiepanach, Podulach i Kamostku.

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 08:29